Świece kościelne woskowe

Świece woskowe są doskonałą ozdobą każdego kościelnego ołtarza. W wierze chrześcijańskiej mają one ogromne znaczenie i zawsze palą się przy ołtarzu podczas liturgii. Ich wygląd i wzornictwo uzależnione jest od danego okresu liturgicznego. Inne świece będą palić się podczas Adwentu, Wielkiego Postu, Wielkanocy czy zwykłych okresów.

Nasze świece wykonane są z najlepszej jakości materiałów. Oferujemy największy wybór rozmiarów i średnic.

W asortymencie można znaleźć świece woskowe:

  1. Świeca liturgiczna 30/6.5 cm, W-02- świeca na ołtarz (posoborowy) o wysokości 30cm, i średnicy 6,5 cm. Całkowicie wykonana z naturalnych wosków i parafiny. Nie posiada zdobień.
  2. 2 Świeca woskowa 25/6.5 cm, W-01- naturalna posoborowa świeca liturgiczna o wysokości 25 cm i średnicy 6.5 cm. Bez zdobień i wykonana z wosków i parafiny.
  3. Gromnica woskowa 50/4.5 cm, G-10- świeca na wymienne małe świece, całkowicie wykonana z wosku i parafiny. Jej wysokości to 50 cm a średnica 4,5 cm. Kiedy spali się mała świeczka (20 cm), to wystarczy ją wymienić. Komplet zawiera gromnicę oraz jedną zapasową świeczkę. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania gromnicy w innym rozmiarze.
  4. Zapasowa świeca do gromnicy 20/4.5 cm, G-11- wykonana z wosku i parafiny o wysokości 20 cm i średnicy 4,5 cm. Po spaleniu wystarczy ją wymienić i dzięki temu mamy gromnicę wysoką na 50 cm. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie
  5. Świeca liturgiczna na ołtarz posoborowy. Naturalna wykonana z wosku i parafiny o średnicy 8 cm i masie 1.3 kg. W całości gładka i bez zdobień.
  6. Świeca liturgiczna naturalna na ołtarz posoborowy o średnicy 10 cm i wysokości 30 cm. Wykonana z naturalnych wosków i parafiny. Gładka bez zdobień.
  7. Świeca liturgiczna naturalna (posoborowa) 30/10 cm, W-05 o wysokości 30 cm i średnicy 10 cm. Nie ma zdobień i jest całkowicie naturalna.
  8. Głowica woskowa do paschału 20 cm/10 cm, PG-19- Pasuje do paschału woskowo- parafinowego. Jest w 100% odlewana. Jej wysokości wynosi 20 cm a średnica 10 cm. Istnieje możliwość wykonania głowicy o innej wysokości.
  9. Pierścień nakładka na świecę- Wykonany z odlewanego mosiądzu. Pomaga szybciej rozgrzać się świecy. Dodatkowo zabezpiecza przed kapaniem wosku i korzystnie wpływa na wygląd świecy.

Wszystkie świece woskowe mają od spodu otwór na szpic świecznika. Świece wykonane przy użyciu sprawdzonych technologii, dzięki czemu nie pękają i są odporne na działanie niskich temperatur. Nie kruszą się i nie rozpadają w rękach. Nasze świece z pewnością wspaniale dopasują się do wnętrza każdego kościoła i posłużą bardzo długo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl